Mobile Menu
Bir Fikrim Var

Hakkımızda

Daha yaşanılabilir bir şehir isteğinden doğan "Şehrim İçin Yap" gerek seçmenlerin gerekse de adayların proje fikirlerini ekleyebilmelerine ve oylatabilmelerine imkan sağlayan ve seçim sonrasında da varlığını devam ettirmeyi hedefleyen bir platformdur.

Şehrim İçin Yap Nedir?

Şehrim İçin Yap projesi, şehirlerimizin gerçek ihtiyaçlarının belirlenmesinde önemli bir rol üstleneceğini düşündüğümüz bir topluluk projesidir. Gerek seçmenler gerekse de adaylar proje fikirlerini; proje adı, açıklaması, fotoğrafı ve kategori, şehir, ilçe filtreleriyle ekleyebilir ve puan verebilmektedirler. Seçime giren ve kazanan adaylar Şehrim İçin Yap’taki projelerden esinlenerek projeler geliştirebilir ve hayata geçirebilirler. Adaylar ve seçmenler ekledikleri projelerin takibini kolayca yapabilmektedirler.

Seçmenlerin hiçbir ücret ödemeden dahil olduğu platforma, adaylar bazı ayrıcalıklar karşılığında belirli bir ücret ödeyerek kendi ismi ve partileri adına platforma dahil olup, projelerini özel bir şekilde sunabilmektedir. Şehrim İçin Yap’taki her bir kullanıcı akıllı cep telefonu, tablet veya herhangi bir bilgisayar ile hali hazırda var olan Facebook veya Twitter hesapları ile siteye kolayca üye olup fikirlerini hemen hemşehrileriyle paylaşabilmektedir.

Temel Hedefimiz

Şehrim İçin Yap ekibi olarak temel hedefimiz yerel seçimler esnasında etkileşimden uzak olan seçim kampanyaları yerine, seçmenlerin daha katılımcı bir biçimde etkileşimli olarak fikirlerini ifade edebilecekleri kaliteli bir ortam oluşturmak, seçim sonrasında ise vatandaşların da katkısıyla şehirlerdeki yaşam kalitesini üst seviyelere çıkaracak fikir ve projeleri ortaya koymaktır.

Şehrim İçin Yap’ın Arkasında Kimler Var?

Bu projenin arkasında 8 yıllık deneyimi ile Web ve Mobil tabanlı birçok projeye imza atmış olan Unicrow yer almaktadır. Şehrim İçin Yap projesi için Python ve açık kaynaklı çalışma çatısı olan Django kullanılmıştır.

  • Katılımcılar340
  • Projeler57
  • Yorumlar3
  • Verilen Oy235

Seçimde Yarışacak Adaylar İçin

2019 yerel seçimlerinde yarışacak adaylar normal kullanıcılara sunulan imkânların dışında kampanya odaklı proje gönderimi, biyografi sunumu ve fotoğraf paylaşımı gibi bazı ek ayrıcalıklarla Şehrim İçin Yap’ı kullanabilirler. Bu konuda daha fazla bilgi için adaylık avantajlarını inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.